Beşir Derneği?nden Kasım ve Aralık Ayında 3.255 Ünite Kan Bağışı

Beşir Derneği’nin Türk Kızılayı ile birlikte yürüttüğü Kan Kardeşim projesi, yurt içinde birçok noktada açılan kan bağışı standlarında yapılan çalışmalarla birlikte sürmeye devam ediyor. Kasım ve Aralık ayında düzenlenen kan bağışı kampanyaları çerçevesince 3.255 ünite kan bağışı toplayan dernek, gönüllüleri aracılığıyla kan bağışı kampanyalarına destek olmaya devam ediyor.

 

Beşir Derneği’nin “Bir Damla Bir Umut” sloganı ile hayata geçirdiği Kan Kardeşim projesi yurdun birçok noktasında yapılan kan bağışı organizasyonları ile sürmeye devam ediyor. Beşir Derneği ve Türk Kızılayı arasında imzalanan resmi protokol çerçevesince yıllardır yürütülen çalışmalar sonucunda toplam 108.698 ünite kan bağışı toplandı.

 

Sadece Kasım ayının ikinci yarısından Aralık ayının sonuna kadar olan bölümde Beşir Derneği ve Türk Kızılayı’nın ortak çabaları sonucu 15 ayrı şehir ve 40 farklı noktada kan bağışı işlemleri gerçekleştirildi. Bu süre içerisinde toplam 3.255 ünite kan bağışı toplandı. Genellikle sokağa çıkma yasağının olduğu gün ve saatlerde yapılan organizasyonlarda, dernek gönüllüleri de yardımlarıyla çalışmalara katkı sağladılar. Covid-19 sebebiyle azalan kan stoklarının artırılmasına yönelik olarak devam eden çalışmalara halkın ilgisi oldukça büyük oldu.

 

“Kan ani değil, sürekli ihtiyaçtır” fikrinden hareketle başlatılan Kan Kardeşim Projesi önümüzdeki günlerde de yurdun değişik bölgelerinde devam edecek.


Fotoğraf Galerisi

İyilik Hizmetlerine
Katkıda Bulunmak İster misiniz ?

Online Bağış