Kızılay?dan Beşir Derneği?ne Bir Ödül Daha

Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü dolasıyla etkinlik düzenledi.
Bağışlarıyla Türk Kızılayı'na katkı sağlayan vatandaşlara plaket ve madalya takdim edilen etkinlikte konuşan Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can , her sene Türk Kızılayı'na katkı sağlayan bağışçıları ödüllendirdikleri dile getirdi.
Türk Kızılay'ın büyük bir aile olduğunu sevgi ve merhamet ekseninde çalışan Türkiye devletinin çok kıymetli bir kurumu olduğunu ifade eden Can,kan bağışının acil bir ihtiyaç değil sürekli bir ihtiyaç ve milli bir görev olduğunu söyledi.

Bu kapsamda yıllardır Kızılay ile beraber kan bağış kampanyası düzenleyen ve 115 bin ünitenin üzerinde kan bağışı yapılmasına vesile olan Beşir Derneği?ne plaket takdim edildi. Ödülü ,Beşir Derneği adına Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Bilgin aldı. Ayrıca bireysel anlamda verdiği kan bağışları sebebiyle Beşir Derneği Avcılar Temsilcisi Zafer Yakut?da altın madalyaya layık görüldü.

Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan da kan bağışçılarına duyarlılıklarından ve kan hizmetlerinde gönüllü olarak çalışan doktor, hemşire ve yer hizmetleri görevlilerin özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Ödül töreninde İstanbul'da en fazla bağış yapan vatandaşlara 76 altın madalya, 116 gümüş madalya ve 34 plaket takdim edildi.


İyilik Hizmetlerine
Katkıda Bulunmak İster misiniz ?

Online Bağış